contact@theme-paradise.com +1 234 567 8900
  ویپاسانا ( آرامش , با بودن در لحظه )

  ویپاسانا که به معنی دیدن همه چیز همانگونه که در واقعیت وجود دارد می باشد , یکی از قدیمی ترین تکنیک های تمرکزی جهان است که حدود ۲۵۰۰ سال پیش مجددا کشف و به عنوان درمان جهانی بیماری های دنیا (همان هنر زیستن ) شناخته شد.

  در زبان هندی کهن , پاسانا به معنی دیدن و مشاهده نمودن است و ویپاسانا یعنی مشاهده واقعیت ها همانگونه که هستند و نه آنطور که به نظر می آیند و یا ما مایل به دیدنشان هستیم.لازمه دیدن حقیقت نمایی ساختار ذهنی – جسمی , نفوذ و رخنه در حقیقت ظاهری و نمودی می باشد. به همین علت این تکنیک را خودنگری و یا مراقبه بصیرت نیز می نامند.با این روش می آموزیم که نسبت به رویدادها واکنش کورکورانه نشان ندهیم و ناپاکی ها را در درون پرورش نداده و در شادی و آسودگی زندگی نماییم. این روش به انسان می آموزد که با خود و پیرامونش در صلح و صفا زندگی نماید و با پرورش پندار , گفتار و کردار نیک برای همگان و در نتیجه برای خود مثمر ثمر واقع گردد. ویپاسانا هماهنگی با قوانین طبیعت را به ما می آموزد و از کاوش در چارچوب ذهن و جسم انسان و ارتباط آنها سرچشمه میگیرد.

  سنت :

  از گذشته تا امروز , ویپاسانا توسط معلمانی سینه به سینه به نسل های بعد انتقال یافته است.اگر چه ریشه آن هندی است , اما معلم مشهور آن آقای گوئینکا اهل برمه ( میانمار ) بود.او از ۱۹۶۹ در هند به تدریس ویپاسانا پرداخت و تا لحظه در گذشتش به هزاران دانشجو از شرق و غرب درس داد.

  هدف :

  هدف از این تمرین ذهنی ریشه کن کردن تمامی ناخالصی های ذهن و تجربه کردن شادی بی حد و حصر ناشی از این آزادی است . به عبارتی هدف از انجام دادن آن فقط شفای بیماری ها نیست , بلکه رهایی از تمام آن چیزی است که باعث رنج بشر می گردد.